Мистецтво на межі технологій: як дизайнери і художники в геймдев можуть використовувати штучний інтелект?

Smart Project

Уявіть, що ваші улюблені ігрові світи створюються не лише талановитими людьми, а й алгоритмами, які можуть втілювати мрії у візуальні шедеври. Штучний інтелект більше не просто інструмент — він стає повноцінним партнером для дизайнерів і художників у геймдеві. Чи варто боятися, що AI витіснить людську творчість? Або ж, навпаки, він допоможе дизайнерам і художникам досягти висот, про які раніше можна було лише мріяти? Після прочитання цієї статті ви зможете відповісти на це питання. 

З ідеєю використання цього інструменту в роботі Smart Project прийшов дизайнер маркетингової команди Олексій. Пізніше він проводив воркшопи всередині своєї команди, і розробляв пайплайни по роботі з ШІ для художників і ретушерів Smart Project. З чого ж почався його шлях у вивченні нових технологій?

У грудні 2022 року я почав помічати все більше робіт ШІ і вирішив, що потрібно заглиблюватись в цю тему, поки її не підхопили всі навколо. Все ж таки бути першим в освоєнні нових технологій — це чудова професійна якість. Я почав розбиратися в цій темі на прикладі Stable Diffusion. Досі вважаю його достатньо складним у використанні, проте освоїти такий інструмент було найкращим рішенням.

На прикладі Олексія ми бачимо як робота одного спеціаліста вплинула на роботу всієї компанії.

Штучний інтелект — це не чарівна паличка! Але однозначно чудовий інструмент для оптимізації процесів. Після впровадження його в роботу маркетингової команди на виконання задач стало витрачатись в 3 рази менше часу. З’явилась можливість видавати більшу кількість креативів, зосередитись на творчих пошуках, а типові задачі перекласти на плечі ШІ. Також з’явилась потреба прокачувати новий скіл — prompt engineering, де задача спеціалістів «домовитись» зі штучним інтелектом для отримання потрібних їм результатів”, Ростислав, Creative Producer Marketing Team.

А тепер на прикладах Олексій розкаже і покаже в чому переваги використання 3 найпопулярніших програм: Stable Diffusion, DALL-E, Photoshop AI.

Stable Diffusion 

Це один з найпрофесійніших інструментів для генерації візуального контенту, заснований на технології дифузійних моделей. Ось кілька ключових аспектів цієї технології:

  • Високий поріг входу: Інструмент НЕ для новачків. Проте завдяки його широкому функціоналу і ручним налаштуванням можна отримати дуже точний і якісний результат. Модель трансформує текст у візуальне зображення, спираючись на величезну базу даних.
  • Додаткові модулі. Наприклад, завдяки ControlNet можна задавати умови (позу, контури) вихідної картинки. Так можна взяти фото людини, пропустити її через нейромережу і замінити лише її зовнішність зі збереженням решти композиції. LoRA використовується для оптимізації та зменшення ресурсів, необхідних для навчання великих моделей ШІ. 
  • Відкритий код. Користувачі можуть адаптувати та модифікувати модель згідно з власними потребами.
*створення рендеру та його адаптація через Cтиль у Stable Diffusion у зв’язці з ControlNet.

DALL-E

Це модель, розроблена OpenAI, яка здатна створювати зображення на основі текстових описів:

  • Якісна генерація: DALL-E чудово розпізнає користувацькі запити, і навіть на основі невеликого ТЗ може згенерувати картинку, яка не потребуватиме великої кількості правок.
  • Версії: DALL-E 2 пропонує можливість обирати з кількох варіантів однієї ідеї. В gamedev це можливість створювати концепти/персонажів/локації на вибір. 
  • Тема та контекст: Завдяки здатності аналізувати контекст DALL-E може створювати складні композиції, в яких елементи поєднуються логічно та естетично.
*частина текстової підказки за допомогою якої ви отримаєте такий результат

Олексій виділив 3 основні задачі, які він закриває за допомогою DALL-E:

  1. Генерація цілісних зображень для креативів у маркетингу.
  2. Генерація окремих елементів.
  3. Пошук ідей/натхнення та тестування запитів.

Photoshop з AI-функціоналом

Завдяки інтеграції передових технологій ШІ, Photoshop значно розширив свої можливості:

  • Generative Fill використовує ШІ для створення нових елементів у зображенні на основі текстових підказок. Наприклад, можна додати дерева у пейзаж або змінити оточення, перетворивши день на ніч.
  • Neural Filters можуть змінювати вираз обличчя, вік, напрямок погляду, а також додавати художні стилізації.
  • Content-Aware Fill дозволяє видаляти небажані об’єкти з зображення і заповнювати порожнини таким чином, щоб результат виглядав природно.

Приклад використання генерації в Photoshop:

  1. Згенерувати зображення (DALL-E) з акцентом на необхідних елементах (фон і конверт).
  2. Видалити героя з зображення за допомогою Generative Fill.
  3. Збільшити розміру фону. 

*Порада: виділяючи невеликі квадратні області, ви отримаєте якісніший результат генерації.

  1. вписати у простір персонажа Smart Project зі згенерованим на початку конвертом.

Photoshop AI закриває 2 основні потреби:

  1. Генерація частини фону. 
  2. Швидка заміна об’єктів (наприклад, синя троянда замість червоної).

Хоча ШІ відкриває нові можливості, він також ставить перед спеціалістами важливі етичні питання, такі як унікальність контенту та залежність від технологій. Де ж знаходиться ця межа між оптимізацією процесів і копіюванням ідей ШІ?

Штучний інтелект — це лише інструмент, який допомагає та полегшує виконання типових задач. Бачення, правки, фінальне рішення: все це залишається за дизайнером. Я вважаю, що відмовитись від використання ШІ — це зробити крок назад. Адже, поки всі вдосконалюють свої знання на цьому полі, ти робиш рутинну роботу за х2, а то і х3 часу”. 

Суспільство ділиться на 2 категорії: ті, хто думає, що ШІ може повністю замінити їхню діяльність. І ті, хто сприймає людський фактор, як незамінну частину якісної роботи. Це питання доволі філософське і відповідь покаже тільки час. Але те, що спостерігається на ринку праці уже зараз, говорить про важливість вивчення нових інструментів і впровадження їх у свою професійну діяльність. В описах вакансій все частіше згадується про вміння працювати зі штучним інтелектом. Це говорить про бажання компаній використовувати нові технології для оптимізації робочих процесів. І спеціаліст, який має такі інструменти у своєму професійному арсеналі, однозначно виділяється серед інших кандидатів. 

Prompt engineering в поєднанні з розумінням правил композиції та кольору це те, чим володіють тільки художники/дизайнери. ШІ може доповнити/полегшити/оптимізувати  нашу роботу, але точно не замінити. Я думаю в майбутньому ми будемо генерувати ще більше контенту за допомогою ШІ, і рідше створювати проєкти з нуля самостійно. А розвиток спеціалістів буде направлений саме на вдосконалення своїх навичок у постановці задач штучному інтелекту“.

Зараз ми готуємось до оновлення внутрішніх матеріалів, пов’язаних з використанням ШІ в компанії. Ми пишаємось тим, що наші спеціалісти не тільки впроваджують у свою роботу нові інструменти, але й створюють матеріали, які допомагають розвиватися іншим. 

Це невелика демонстрація перших результатів навчання ШІ на новій моделі Flux:

Штучний інтелект поступово змінює підхід до роботи дизайнерів і художників у геймдеві, пропонуючи все нові інструменти для оптимізації творчих процесів. Завдяки ШІ, художники можуть зосередитися на креативних завданнях, зменшуючи рутинну роботу, автоматизуючи повторювані дії та спрощуючи підготовку матеріалів для ігор. Інтеграція штучного інтелекту в роботу команди сприяє підвищенню продуктивності, якості ігор та ефективності процесів, залишаючи за людьми остаточне творче слово і бачення.

Підпишіться на нові статті

Вакансії